Повторимо пісню "Тече вода з - під явора" зі мною
1.Тече вода з-під явора
Яром на долину,
Пишається над водою
Червона калина.
Пишається калинонька,
Явір молодіє,
А кругом їх верболози
Й лози зеленіють.
2Тече вода із-за гаю
Та попід горою,
Хлюпощуться качаточка
Поміж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску й розмовляє
З дітками своїми.
3.Тече вода край города.
Вода ставом стала.
Вийшло дівча воду брати,
Брало й заспівало.
Вийшли з хати батько й мати
В садок погуляти,
Порадитись, кого б то їм
Своїм зятем звати.
Заспівайте цю пісню самі під мій акомпанимент !
Мюзикл (іноді його ще називають музичною комедією) — це музично-сценічний твір, в якому переплітаються діалоги, пісні, музика, танці, при цьому сюжет, як правило, нескладний.
Мюзикл — постановочний жанр. Робота над кожним проектом починається з написання п’єси. Постановку п’єси здійснює режисер, якому часто можуть допомагати балетмейстери та фахівці зі співу.
Мюзикл – один із найкомерційніших жанрів театру. Це обумовлено його видовищністю, розмаїттям тем, необмеженістю у виборі виражальних засобів для акторів. Під час постановки мюзиклів часто використовуються масові сцени зі співом і танцями, нерідко застосовуються різні спецефекти.
Для мюзиклів також характерним є використання вокально-хореографічних ансамблів, естрадна манера співу, розмови між музичними номерами.
Музичний словничок
Мюзикл (від англ. musical play — музичний спектакль) — музично-сценічна вистава, в якій поєднуються різноманітні жанри і виражальні засоби естрадної та побутової музики, хореографічного, драматичного й оперного мистецтва.
Мюзикл «Ромео і Джульетта» за мотивами твору В. Шекспіра написав французький композитор, сценарист і актор Жерар Пресгурвік. У 2001 році відбулася прем’єра мюзиклу на французькій сцені. Головні ролі виконували Ендрю Бівіс і Лорней Вонт. Мюзикл було перекладено російською, англійською, німецькою, італійською, угорською, японською та іспанською мовами.
Слухання: Жерар Пресгурвик. Мюзикл "Ромео і Джульетта" - Les Rois du monde («Королі ночної Верони»)
Слухання: Жерар Пресгурвик. Мюзикл "Ромео і Джульетта" дует Ромео та Джульєтти Aimer (Щастя)
Слухання: Жерар Пресгурвик. Мюзикл "Ромео і Джульетта" дует Ромео та Джульєтти Ранок
Мюзикл «Знедолені» композитора Клода-Мішеля Шонберга і лібретиста Алена Бубліля дав друге народження однойменному твору В. Гюго.
Сценічна версія була представлена 17 вересня 1980 року в Парижі. Головні ролі виконували Моріс Баррьє, Жак Мерсьє, Роз Лоранс та Фаб’єн Гюйон. Хоча спектаклю вже понад тридцять років, він і досі на сценах світових театрів. «Знедолених» також переклали багатьма мовами.
За мотивами мюзиклу в 2012 р. було знято однойменний британський драматичний фільм-мюзикл (режисер — Т. Гупер). який за короткий період часу отримав кілька премій і номінацій.
Мюзикл «Привид опери» Ендрю Ллойд Веббера створений у 1986 році на основі однойменного роману Г. Леру. Сюжет мюзиклу розкриває історію кохання Крістін та Рауля, які перемагають злого Привида опери, що стояв на перешкоді таланту та коханню. Глядачі розуміють, що справжні щирі почуття можуть здолати навіть злих привидів, зробити найжорстокіше серце м’яким і добрим.
Підсумки уроку
Мюзикл - це музично-сценічний твір, в якому переплітаються діалоги, пісні, музика, танці, при цьому сюжет, як правило, нескладний. Мюзикл – один із найкомерційніших жанрів театру. Це обумовлено його видовищністю, розмаїттям тем, необмеженістю у виборі виражальних засобів для акторів. Під час постановки мюзиклів часто використовуються масові сцени зі співом і танцями, нерідко застосовуються різні спецефекти. Для мюзиклів також характерним є використання вокально-хореографічних ансамблів, естрадна манера співу, розмови між музичними номерами.