Субота, 27.04.2024, 05:31
Приветствую Вас Гість | RSS
Категории раздела
Звукові казки про музику [0]
Звукові казки про музику
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архив записей
Мини-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя музичного мистецтва Ткаченко Олени Миколаївни

МУЗИЧНА МОВА КОМПОЗИТОРІВ РІЗНИХ КРАЇН

Сьогодні ми спробуємо порівняти музичні мови композиторів різних країн і народів. У нас нова музична подорож - до Італії, на зустріч із музикою, пов'язаною з цією чудовою країною. Вам уже знайомі деякі твори П. Чайковського, наприклад «Неаполітанська пісенька». А «Баркарола» написана композитором під враженням від подорожі до Італії. Сьогодні про італійські враження розповість музика композитора Михайла Глінки.

Красу рідної природи змальовував у своїх творах і український композитор Микола Віталійович Лисенко. Прослухайте один із них і спробуйте зрозуміти образний зміст твору; дайте йому свою назву. Микола Лисенко створив враження водного простору, передав спокійне погойдування річкових хвиль. Композитор використав мелодію відомої української народної пісні «Пливе човен». А назвав він свій твір «Баркарола». Фортепіанна п'єса М. Лисенка - один із найкращих творів композитора, пройнятий любов'ю до народної пісні.

Відомості про баркароли – пісні гондольєрів

Баркарола народилася в прекрасному італійському місті – у Венеції, яку називають «столицею Нептуна», «перлиною Адріатики». Під час подорожі Італією М. Глінка відвідав Венецію - місто на березі Адріатичного моря. Це місто-порт розташоване на 118 островах, розділених 150 каналами, через які перекинуті 400 мостів. Жителі Венеції пересувались по каналах на гондолах - плоскодонних фігурних човнах. Навіть двері будинків відчиняються у канали, а до сходів прив’язані гондоли. Пісні, які співають венеціанські човнярі (гондольєри), називаються баркаролами. У гондолах, які пливуть нескінченними стрічками каналів, і народжуються баркароли – пісні човнярів-гондольєрів. Вони спокійні, мелодійні, плавні; в акомпанементі – розмірене погойдування у своєрідному ритмі, наче хвилі набігають одна на одну. Композитори полюбили м’який пісенний ритм баркароли (іноді її називають гондольєра) – і вслід за венеціанськими народними піснями з’явилися баркароли, створені композиторами різних країн. Зачарований венеціанськими баркаролами, композитор М. Глінка написав романс «Венеціанська ніч».

Слухання музики (Звучить «Баркарола» М. Лисенка)

 

Вокально-хорова робота

Розучіть поспівку 

Розучіть пісню