Вівторок, 08.07.2025, 03:53
Приветствую Вас Гість | RSS
Категории раздела
Звукові казки про музику [0]
Звукові казки про музику
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей
Мини-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя музичного мистецтва Ткаченко Олени Миколаївни

Сучасна танцювальна музика

Сьогодні на вас чекає зустріч із танцювальними композиціями кінця XX — початку XXI століття, в яких органічно поєднані рух і музика.

Новий матеріал для засвоєння. Розповідь про хіп-хоп-культуру.

Багато сучасних музичних напрямів пов’язані з танцювальною музикою.Вуличний танець у  широкому розумінні охоплює всі стилі сучасного танцю, що розвинулися за межами танцювальних студій та шкіл: на вулицях, шкільних подвір’ях, у нічних клубах.

Стилі вуличного танцю: хіп-хоп, брейк-данс, поппінг, локінг, иью- стайл, хаус, крампінг, сі-вок, хастл, диско-фокс, диско-свінг та інші.

Нові стилі музики поєднують звук, ритм і ритмічне мовлення.

Хіп-хоп (англ. Hip-hop) — молодіжна культура, яка виникла в кінці 1970-х років у США в середовищі афроамериканців. Молодіжна культура хіп-хопу включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (рeп)  і  брейкінг, а також часто 5-м елементом вважається знання вулиці (knowledge). Сьогодні всі елементи цієї культури мають досить самостійне життя. У наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики, а спочатку хіп-хопом називали все, шо робили підлітки бідних районів. Кожне угрупування мало свою територію; кордони між районами позначали за допомогою малюнків графіті. Ці ж підлітки ходили в клуби, де під музику соул  і  фанк   танцювали   брейк - данс. У клубах працювали ведучі — емсі (МС), які розважали присутніх, вигадуючи веселі рими.

Емсі — це хіп-хоп-поет, який виконує ту саму роль, шо і тамада на весіллі, та повинен «розкачувати» натовп віршованим речитативом і мати відповідно чітку дикцію. Основу музики  хіп – хопу   складає   біт — ритм пісні.

Реп (англ. rap) — один із основних елементів стилю хіп-хоп, це ритмічний речитатив, який зазвичай читається під музику з важким бітом. Виконавець репу називається репером  або   загальнішим  терміном   емсі (МС). Напрямки сучасної музики, в яких використовується peп: репкор, нью-метал, альтернативний рок, альтернативний pen, хардкор; у поп-музиці — ар-енд-бі.

Брейкінг — вчення про форми вуличного танцю. Зазвичай зветься  брейк - дансом чи бі - боїнгом. Під брейкінгом також мають на увазі вільний стиль вуличних танців.

На початку XX століття  з’явився один із елементів хіп-хоп – культури — бітбокс. Це мистецтво створення та імітації ритмічних малюнків (бітів) та мелодій за допомогою артикуляцій.

Музичний словничок

Діджеїнг — це вчення про створення реп-музики і ведення радіомовлення. Хіп-хоп-діджеї артистично прикрашають виконання записаної пісні нарізками та міксингом.

Бітбоксинг — вчення   про   музику тіла. Зазвичай під ним розуміють створення ритмічних звуків різними частинами   тіла — зокрема  горлом, ротом і руками.

Сучасний   ар-енд-бі   (англ. R&Bабо R’n ’В) — музичний напрям, що бере  свій   початок   від  ритм – енд -  блюзу, який був популярним   у США у 1940-х роках.

Ар – енд - бі, що   утворився   в результаті поєднання ритм – енд - блюзу, хіп-хопу і репу, мав свої особливості: електронний стиль звучання з ритмами драм-машини і м’який, «соковитий» вокал.

Український хіп-хоп

Український  хіп-хоп — частина  української    музичної сцени сьогодення. Одним із засновників українського хіп-хопу є гурт «Вхід у змінному взутті» («В.У.З.В.»). Найвідомішими  хіп – хоп - виконавцями є гурти «Танець на Майдані Конго» («ТНМК»), «Тартак», «Бумбокс» та інші.

Музичний словничок 

Хіп-хоп (англ. Hip-hop) — молодіжна культура, заснована на органічному поєднанні музики, руху та слова. Хіп-хоп включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (pen), брейкінг.

Реп (англ. rap — вигукувати) — вокальна манера виконання, при якій на тлі остинатного фанк-ритму під чіткий супровід комп’ютерної ритм-групи (від 98 до 110 ударів   за хвилину) скоромовкою промовляється текст, шо   не завжди має змістове навантаження. Peп супроводжується характерними рухами тіла.

Ар-енд-бі (англ. R ’п ’В) — музичний стиль, який характеризується експресією, підсиленням інструментального начала, енергійним бітом, співом з емоційним напруженням, застосуванням фальцетного звучання.

Музичне сприймання. Дж. Тімберлейк. «Cry Me a River».

Гурт «ТНМК». «Гранули».

Гурт «Тартак». «Україно, забивай».

Аналіз музичних творів.

1.Поділіться  своїми  враженнями   від   музичних  творів.

2.Яке  значення   ритму  в  цих  піснях?

3.Розкажіть   про   інструменти, які  супроводжували   спів.

4.Які   традиції   хіп – хоп - культури  відчутні  в  піснях?

Бесіда  про  мистецтво  графіті.

  • Що ви знаєте про графіті?
  • Мистецтво графіті — це вчення про вуличну каліграфію, малюнки та письмо. Цим
  •  
  • терміном назвали графічне мистецтво хіп-хопу на об’єктах громадської та приватної
  •  
  • власності як акт соціального протесту.
  •  

Виконання творчого завдання.

  • Підготуйте акварельні фарби або кольорові олівці.
  •  
  • Намалюйте ілюстрацію в стилі графіті до твору, який вам найбільше сподобався.

Вокально-хорова робота

Поспівка. 

Розучування пісні. «Добрі люди» (слова і музика Н.Май).

Доки небо синє-синє
І усмішка на устах,
Доки рідна Україна
Підіймає вільний стяг,
Обіймемось, як родина,
Щоби доля в нас була,
Щоби рідна Україна,
Наче квіточка цвіла!

Приспів:
В добрій хаті
Добрі люди, рослі і малі,
Хай Вам щастя завжди буде
На своїй землі!
В добрій хаті
Добре слово і любов одна,
І Вкраїна калинова,
Рідна сторона!

Ще Дніпрова хвиля грає,
Пісня птахою летить,
Не цураймося, благаю,
Мови рідної блакить!
Обіймемось, як родина,
Щоби доля в нас була,
Щоби рідна Україна,
Наче квіточка цвіла!

Приспів.
Узагальнення вивченого матеріалу. Рефлексія.
  • Про яку сучасну молодіжну культуру йшлося на уроці?
  •  
  • У чому особливість хіп-хопу?
  •  
  • Які характерні риси цього напрямку ви знаєте?
  •  
  • Яке візуальне мистецтво споріднене із репом?
  •  
  • Назвіть характерні ознаки стилю ар-енд-бі.

   Домашнє завдання.

Послухайте музичний альбом. Чи будуть серед творів pen- та ар-енд-бі композиції?

Намалюйте графіті на весняну тему.