Вівторок, 14.05.2024, 03:57
Приветствую Вас Гість | RSS
Категории раздела
Звукові казки про музику [0]
Звукові казки про музику
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архив записей
Мини-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя музичного мистецтва Ткаченко Олени Миколаївни

Відомості про Й.С.Баха

Йоганн Себастьян Бах - німецький композитор, органіст і скрипаль, один із творців світової музичної класики.

 За своє життя він створив надзвичайно багато музичних творів - понад 1000 композицій, з них 320 світських і духовних кан­тат, багато мес, «Різдвяна» й «Великодня» ораторії, численні хорали, мотети, інструментальні та інші твори. Навіть якщо просто переписувати ноти всіх його композицій, то для цього не вистачить людського життя. Тому кажуть, що Бах думав музикою. Музичний талант у тій сімї передавався спадково – шість поколінь були блискучими музикантами. У дитинстві хлопчик залишився сиротою, тож йому довелося переїхати до старшого брата. Місячними ночами маленький Бах потайки переписував ноти музичних творів визнаних майстрів при світлі місяця. Так тривало пів року доки старший брат не зловив малого на гарячому. Він дуже розгнівався, відібрав у Йоганна зошит і почав топтати ногами ! А переписані твори замкнув на ключ не зважаючи на благання малого.Тож хлопчик з пересердя вигукнув : «Якщо так, то я сам напишу музику і зроблю це ще краще!» Свою дитячу обіцянку він виконав, але його  зір був зовсім  зіпсований і до кінця життя він носив окуляри і з рештою після невдалої операції осліп. Ще юнаком Бах, зовсім не маючи грошей, пішки вирушив у далеке місто. Він хотів на власні очі побачити, як грає на органі найвизначніший музикант Західної Німеччини. Там хлопець і закохався у цей інструмент. Згодом Бах став найкращим у світі  творцем органної музики. Цікаво, що композитор ніколи не писав композиції, сидячи за органом. Адже мелодія звучала в нього у голові, тож непотрібно було перевіряти себе на інструменті. І це доводить хоча б те, що композитор написав стільки нот, скільки фізично не зміг би виконати за все своє життя. Уже в 17 років парубок грав на органі, клавесині, скрипці й альті. Музику на клавішних інструментах він виконував досконало, і був одним із накращий у свій час. Бах настільки добре відчував органи, що до нього за порадою зверталися майстри, які виготовляли ці інструменти.

        Якось Бах вирішив позмагатися із одним зі своїх друзів у майстерності. Тож вони домовились, що кожен напише музичний твір для органа. А потім без будь якої підготовки виконуватимуть композиції одне одного. Кто краще виконає чужий твір – той і переміг. Бах перевернув ноти суперника догори ногами, і зіграв без жодної помилки ! Присутні були вражені. Кажуть коли Баху не вистачало для гри пальців, він натискав на клавіші носом. Композитор був дуже скромною людиною. А коли його хвалили чи захоплювалися його творами, відповідав : «Я нічого особливого не роблю, просто у потрібний момент натискаю на потрібні клавіші». Йоганн Бах був дуже релігійною людиною. Все своє життя композитор працював органістом пишучи релігійну музику.

 Великий композитор любив перевдягатися бідним шкільним вчителем і у такому вигляді відвідував маленькі церкви. Там він просив дозволу зіграти на органі. Коли починала лунати його музика, прихожани тікали з храму, адже думали, що до них завітав переодягнений диявол.

Бах не переставав творити музику навіть втративши зір, він надиктовував її. Попри те, що про творчість Баха знала вся Німеччина він помер у злиднях, а його родина залишилась у скрутному становищі. Через десять років після смерті Баха у будинку для бідних померла його дружина. За життя Йоганна Баха опубліковано лише незначну частину його творів, адже більше він був відомий як органіст. Третина з них для нас втрачена назавжди. Після смерті композитора, про нього швидко забули, і лише через півстоліття його твори стали надзвичайно популярними