Вівторок, 08.07.2025, 08:04
Приветствую Вас Гість | RSS
Категории раздела
Звукові казки про музику [0]
Звукові казки про музику
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архив записей
Мини-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя музичного мистецтва Ткаченко Олени Миколаївни

Зустрічаємо літо

Розучування пісні.

Ми вивчимо українську народну пісню-закличку «Іди, іди дощику». Навесні і влітку дуже потрібний дощик, щоб городина добре вродила. Якщо буде посуха, не буде врожаю, і тоді селяни в давні часи переживали голод. Тому закликали дощ піснями, як ось ця. Послухайте.

Слухання: Укр.нар.пісня «Іди, іди дощику!»

Звучання почутої пісні відрізняється від того, як її співав народ у давні часи. Для сучасного складу інструментів і виконавців потрібно пристосувати записану у народному виконанні пісню.

Музичнй словничок

 Обробка народної вокальної музики – це видозмінення народної пісні за допомогою специфічних музичних прийомів.

Розучування: Укр.нар.пісня «Іди, іди дощику!»

Проспівайте пісню "Іди, іди дощику

 

Продовжимо розучувати пісню А.Олейнікової «Рушничок»

Розучування: пісня А.Олейнікової «Рушничок»

Заспівайте пісню під караоке

 

 

Діти,  що для вас літо? Річка, сонце, засмага, канікули, гості,фрукти,радість, відпочинок, а ще гроза і дощ. Наближається літо! Зустрічаймо його! А якою може бути музика літа? Це дзвінкий спів пташок, гудіння бджілок і джмеликів, тихий шелест листя, а ще грім, блискавка і злива, одним словом – гроза. Саме музику про грозу ми сьогодні послухаємо. Композитор Антоніо Вівальді третю частину концерту «Літо» назвав «Гроза». Послухайте твір.

Слухання: А.Вівальді . Пори року. Концерт №2 «Літо» Ч.3 «Гроза»

-У якому темпі звучав твір? (У швидкому)

-Чи змінювалася його динаміка? (Так, гучне звучання змінювалось тихішим, як під час грози)

-Хто виконував твір? (Оркестр).

Кожен інструмент оркестру виконував свою партію.

Музичний словник

Музична партія – це нотний текст, що виконує окремий музикант в оркестрі.

-Де виконують концерти? (У філармонії). Оркестр під час концерту знаходиться у місці між сценою і глядацькою залою. Воно нижче сцени і підлоги глядацької зали, тому називається оркестровою ямою. Глядачі не бачать оркестрантів, але добре чують. І ми зараз разом з героями мультфільму потрапимо до глядацької зали і оркестрової ями філармонії. Ця історія про те, як батьки привели своїх дітей на прослуховування класичної музики. І коли настав антракт, то діти не пішли в буфет, а заскочили в оркестрову яму. І що тут почалося! ..Діти перепробували всі інструменти, якісь з них навіть зламали ...

Але тут з'явився цвіркун - Антоніо Иннокентьевич Сверчінскій! Він музичний хранитель! І він розповів, що через те що діти неправильно поводилися з диригентською паличкою і музичними інструментами - музика пішла! І потрібно її рятувати, а для цього треба йти в музичний місто і просити музичні інструменти повернутися. Отже, до вашої уваги мультфільм «Відеть музику» (на російській мові)

Перегляд мультфільму «Відеть музику»

Підсумки уроку

Сьогодні ми з вами почули, як змалював грозу композитор А.Вівальді і розучили укр.. нар. пісню-закличку «Іди, іди дощику!»,  повторили пісню А.Олейнікова «Рушничок».